Za 5 Bułek I Chleb Franek Zapłacił 7 20

Rozwiązanie. Dodajemy do siebie cenę chleba i pięciu bułek. 5x + 4x = 7,20 zł. Teraz dzielimy dziewięć. 9x = 7,20 zł /: 9. x = 0,80 zł. Odp. Jedna bułka kosztuje 80 groszy. Sprawdzenie.
3. Za 5 bułek i chleb Franek zapłacił 7,20 zł. Chleb jest 4 razy droższy od bułki. Ile kosztuje bułka? Ułóż odpowiednie równanie i je rozwiąż. 4. W konkursie matematycznym było do rozwiązania 20 zadań. Franek zdobył w tym konkursie 56.
zad 1Za 5 bułek i dwa chleby Franek zapłacił 7,70gr. Chleb jest 3razy droższy od bułki. Ile kosztuje chleb, a ile bułka? 3x - cena chleba. x - cena bułki. 5x - cena 5 bułek. 2* 3x - cena 2 chleby 5x+2*3x=7,7. 5x+6x=7,7. 11x=7,7 / : 11. x= 0,7 bułka.
c - chleb = 4b. 5b + c = 7,20 zł. 5b + 4b = 7,20 zł. 9b = 7,20 zł. b = 7,20 zł : 9 = 0,8 zł kosztuje bułka. c = 4b = 0,8 zł * 4 = 3,20 zł kosztuje chleb. Odp: bułka kosztuje 0,80 zł = 80 groszy. sprawdzenie. 5b + c = 7,20 zł. 5 * 0,8 zł + 3,20 zł = 7,20 zł. 4,00 zł + 3,20.
5x = 7,20 I:5. x = 1,44 - cena bułki. Bułka kosztuje 1,44 zł. 4 * 1,44zł = 5,76 zł - cena chleba. Chleb kosztuje 5,76 zł.
Oblicz cenę każdego zeszytu, jeśli jeden był o 20% tańszy od drugiego, Za 5 bułek i chleb Franek zapłacił 7,20 zł. Bułka jest 4 razy tańsza od chleba. Ile kosztuje bułka?, Ewa jest o 5 lat młodsza od Kuby. Trzy lata temu razem mieli 49 lat. Ile lat ma obecnie Ewa, a ile.
bułka kosztuje 0,8 zł, a chleb 3,2zł. Szczegółowe wyjaśnienie: Bułka : x. chleb : 4x. 5x+4x = 7,20. 9x = 7,20 |*10. 90x = 72 |:90. x = 0,8
Za 5 bułek i chleb Franek zapłacił 7,20 zł. Chleb jest 4 razy droższy od bułki. Ile kosztuje bułka a ile chleb? Zapisz i rozwiąż odpowiednie równanie.
Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Za 5 bułek i chleb Franek zapłacił 7,20 zł. Chleb jest 4 razy droższy od bułki. Ile kosztuje bułka ? Chleb jest 4 razy droższy od bułki.
Za 5 bułek i 2 chleby Jaś zapłacił 7,70. Bułka jest 3 razy tańsza od


















Podobne artykuły, które mogą Cię zainteresować
- Dzień Pluszowego Misia Scenariusz Zajęć 4 Latki
- Kwiecień Plecień Bo Przeplata Trochę Zimy Trochę Lata Po Angielsku
- Karty Do Nauki Czytania Do Druku
- Tor Przeszkód Dla Dzieci W Domu
- Warzywa I Owoce Sprawdzian Klasa 2
- The Sims 4 Get To Church Mod
- Szkoła Podstawowa Nr 8 Skarżysko
- Tresse Colle Queue De Cheval Afro
- Test Z Powstania Listopadowego Klasa 7
- Qui Est Penny Dans Top Gun 1
- Testy Z Matematyki Do Wydrukowania
- Mikołajek Lektura Klasa 4 Test Z Odpowiedziami
- Liczba Mnoga Rodzaj Męsko I Niemęskoosobowy
- Zmiany Liczby Ludnosci Polski I Europy
- Zasady Bezpiecznego Internetu
- Ziemia W Układzie Słonecznym Klasa 6 Test
- Comment Enlever Le Point Vert Sur Instagram
- Romeo I Julia Sprawdzian Z Odpowiedziami
- Sprawdzian Z Geografii Puls Ziemi 2 Azja
- Race De Chien Le Plus Grand Du Monde