free web page counters

Margaret Wiegel | Wiarygodne źródła i jak je rozpoznać

Ciepło Właściwe Zadania I Odpowiedzi

Bez względu na to, czego szukasz, zacznij od prostego wyszukiwania, takiego jak Ciepło Właściwe Zadania I Odpowiedzi? Margaret Wiegel wykona pracę za Ciebie i pokaże odpowiedź na Twoje problemy. W tym artykule omówimy przewodnik Ciepło Właściwe Zadania I Odpowiedzi krok po kroku, który możesz wykonać, aby wskazać konkretne informacje.

Ciąg dalszy na następnej stronie : Ciepto wtašciwe podstawa programowa 4. 6 [uczerí] posluguje siç pojçciem ciepla wlašciwego wraz z jego jednostkq. V il 36 to jestfizyka: V il 30, d „cieplo wkaéciwe — trudniejsze zagadniema d.

Ciepło Właściwe Zadania I Odpowiedzi wyjaśnienie wideo

Zadania z rozwiązaniami.

Wynik obrazu dla Ciepło Właściwe Zadania I Odpowiedzi

Konkluzja

Rozgrzewaj się do egzam. Ile kilogramów lodu o temperaturze 265 k można stopić za pomocą 10,5 kg wody o temperaturze 330 k? Ciepło właściwe lodu wynosi 2190 j/(kg·k). Ciepło pobrane przez lód musi być równe ciepłu oddanemu przez wodę. Do 1 kg wody o temperaturze 25°c wrzucono kawałek topniejącego. Do ogrzania masy 100 g pewnego metalu od 20 oc do 100 oc konieczny byl cieplny doplyw energii w ilošci 2000 j jaka wartošé ma clepto wtašciwe tego metalu? Ciepło właściwe wody wynosi 4200. O ile stopni ogrzeje się woda o masie 4 kg, jeżeli dostarczono jej 252000 j ciepła? Ciepło właściwe wody wynosi 4200.