counter customizable free hit

Ameryka Północna Kraje I Stolice


Ameryka Północna Kraje I Stolice. WitrynaStolice Ameryki (Płd + Płn) Test ze stolic obu ameryk. Bez najdrobniejszych wysp. Zapraszam do rozwiązania. Ilość pytań: 28 Rozwiązywany: 11644 razy. Rozwiąż test. WitrynaTest: stolice - Ameryka Północna Opis testu: Podaj stolicę państwa. Test obejmuje stolice Ameryki Północnej. Liczba pytań: 24 Poziom: Średni Rozwiązany: 20264 razy.

Ameryka Północna Kraje I Stolice Mapa Ameryk - państwa i stolice - Sciaga.pl

Ameryka Północna składa się z dziewięciu krajów i trzech terytoriów zależnych. Obejmuje ona północne terytorium Ameryki, z wyjątkiem części Ameryki Środkowej. Kraje i stolice w Ameryce Północnej są następujące:

 • Kanada - Ottawa
 • Stany Zjednoczone - Waszyngton
 • Meksyk - Mexico City
 • Gujana Francuska - Cayenne
 • Antigua i Barbuda - Saint John's
 • Bahamy - Nassau
 • Barbados - Bridgetown
 • Belize - Belmopan
 • Dominika - Roseau
 • Grenada - St. George's
 • Gwatemala - Gwatemala City
 • Haiti - Port-au-Prince
 • Honduras - Tegucigalpa
 • Kostaryka - San Jose
 • Salwador - San Salvador
 • Saint Kitts i Nevis - Basseterre
 • Saint Lucia - Castries
 • Saint Vincent i Grenadyny - Kingstown
 • Trynidad i Tobago - Port of Spain

Kanada jest największym krajem w Ameryce Północnej i drugim co do wielkości na świecie. Jest to federacja składająca się z 10 prowincji i 3 terytoriów. Stolicą jest Ottawa.

Stany Zjednoczone są drugim co do wielkości krajem w Ameryce Północnej. Jest to federacja składająca się z 50 stanów. Stolicą jest Waszyngton.

Meksyk jest trzecim co do wielkości krajem w Ameryce Północnej. Jest to federacja składająca się z 32 stanów. Stolicą jest Mexico City.

Gujana Francuska jest najmniejszym krajem w Ameryce Północnej. Jest to terytorium zależne Francji, składające się z 9 departamentów. Stolicą jest Cayenne.

Antigua i Barbuda, Bahamy, Barbados, Belize, Dominika, Grenada, Gwatemala, Haiti, Honduras, Kostaryka, Salwador, Saint Kitts i Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyny oraz Trynidad i Tobago to państwa niepodległe w Ameryce Północnej. Każde z tych państw ma swoją własną stolicę.

Ameryka Północna jest jednym z najbardziej zróżnicowanych kontynentów na świecie pod względem krajów, ich stolic oraz populacji. Zawiera ona wiele różnych narodó

Wszystkie Stolice Ameryki Północnej🌍„STOLICE ŚWIATA” Ep. 02. #stolice #stolica #capitals #capital

Ameryka Północna Kraje I Stolice. 🌍 Witam w serii "STOLICE ŚWIATA"❗️ 🌎 Dzisiaj zaprezentuje Wam stolice państw Ameryki Północnej wraz z przepięknymi ujęciami każdej stolicy 🗺 Zapraszam do wspólnego oglądania 🔎 ❓Zapraszam również do sprawdzenia się w quizie z flag Ameryki Północnej . 👉🏻 Link do quizu: youtu.be/XIdbPY6kUYw 👈🏻 1🇦🇱 2🇦🇩 3🇦🇹 4🇧🇪 5🇧🇾 6🇧🇦 7🇧🇬 8🇭🇷 9🇲🇪 10🇨🇿 11🇩🇰 12🇪🇪...

WitrynaAmeryka Północna i Środkowa: Stolice - Testy geograficzne Belmopan , Gwatemala , Hawana , Kingston , Managua , Meksyk , Ottawa , Panama , Port au Prince , San. WitrynaAmeryka Północna. 1. Antigua i Barbuda - Sant John's 2. Bahamy - Nassau 3. Belize - Belmopan 4. Dominika - Roseau 5. Dominikana - Santo Domingo 6. Grenada - Saint.

WitrynaAmeryka Północna kraje i stolice. Saint John’s – Antigua i Barbuda. Nassau – Bahamy. Bridgetown – Barbados. Belmopan – Belize. Roseau – Dominika. Santo. WitrynaAmeryka Północna: Stany Zjednoczone (USA) - państwo rozciągające się pomiędzy Oceanem Spokojnym a Oceanem Atlantyckim i Zatoką Meksykańską, ze stolicą w.

Mapa Ameryk - państwa i stolice - Sciaga.pl

WitrynaMapa polityczna Ameryki Północnej i Południowej Stolice - Kraje Ameryki Północnej i Południowej - Państwa i stolice Ameryki Społeczność Państwa i stolice ameryki. WitrynaPaństwa i stolice Ameryki Północnej i Południowej. W Ameryce Północnej leżą 23 niepodległe państwa. Większość z nich to stosunkowo niewielkie państwa Ameryki.

AMERYKA PÓŁNOCNA SZKOLNA MAPA ŚCIENNA

Source: mapy.net.pl

31. Ameryka Północna – podział polityczny

Source: tyflomapy.pl

34. Ameryka Południowa – podział polityczny

Source: tyflomapy.pl

Ameryka Północna i Ameryka Południowa – zróżnicowanie ludności - Zintegrowana Platforma Edukacyjna

Source: zpe.gov.pl

31. Ameryka Północna – podział polityczny

Source: tyflomapy.pl

Państwa świata | Geografia24.pl

Source: geografia24.pl

Ameryka Północna i Ameryka Południowa – zróżnicowanie ludności - Zintegrowana Platforma Edukacyjna

Source: zpe.gov.pl

Ameryka Północna - państwa i stolice - AintoZ

Source: aintoz.com

Ameryka Północna i Ameryka Południowa – zróżnicowanie ludności - Zintegrowana Platforma Edukacyjna

Source: zpe.gov.pl

AMERYKA PÓŁNOCNA MAPA ŚCIENNA POLITYCZNA

Source: mapy.net.pl

WitrynaJak już wspomnieliśmy wcześniej, Ameryka Południowa to kontynent ogromnych państw, a największym z nich jest Brazylia licząca 8,5 mln km2 i będąca 5 największym. Witryna» Strona główna » Państwa » Ameryka Północna » Kraje i stolice Ameryki Północnej . Biografie (310) Dla dzieci (1153) Edukacja (821) Filmy i seriale (6190) Finanse (124). WitrynaKraje, stolice, języki, narodowości - tłumaczenia wraz z ćwiczeniami i testami. Ucz się języka angielskiego online zupełnie za darmo. Ameryka Północna. WitrynaAmeryka Północna i Południowa- test wiedzy.. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Ameryka Południowa to kontynent ogromnych państw, a największym z.

Ameryka Północna-państwa, stolice, flagi.

Podział polityczny Ameryki Północnej- państwa, stolice, flagi.

Ameryka Południowa

AMERYKA POŁUDNIOWA MAPA KONTUROWA PAŃSTWA, STOLICE, FLAGI

Państwa Ameryki Północnej

W tym filmie pokaże wam państwa oraz terytoria zależne Ameryki Północnej! Moje media społecznościowe - linktr.ee/PiotrMeles Źródła informacji i grafik znajdują się w opisie!

Ameryka Północna Kraje I Stolice. Witryna80% Ameryka Północna i Południowa: kraje, stolice, i ich położenie. 85% Rozmieszczenie przestrzenne ludności świata - Ameryka Północna 81% Rozwój i. WitrynaAMERYKA PÓŁNOCNA I POŁUDNIOWA Państwa i stolice PAŃSTWO Antigua i Barbuda Argentyna Bahamy Barbados Belize Boliwia Brazylia Chile Dominika.