Za 6 Bułek I Chleb Franek Zapłacił 8 Zł

Matematyka. Gimnazjum. verified. rozwiązane • sprawdzone przez eksperta. Za 6 bułek i chleb Franek zapłacił 8zł. Chleb jest 4 razy droższy od bułki. Ile kosztuje bułka?
Szkoła podstawowa Matematyka. Za 6 bułek i chleb Franek zapłacił 8 zl. Chleb jest 4 razy droższy od bulek. Ile kosztuje bułka ? Odpowiedź nauczyciela.
Odpowiedź. 1 osoba uznała to za pomocne. natala0283. 4x - cena chleba. x - cena bułki. 6x + 4x = 8. 10x = 8 / :8. x = 0,8. 4x = 0,8 * 4 = 3,2.
zadanie 1. cena bułki --> b. cena chleba --> 4b. Ile kosztuje jedna bułka ? 6b + 4b = 8 zł. 10b = 8 zł. b = 8 zł : 10. b = 0,8 zł. Odp.
Za 6 bułek i chleb franek zapłacił 8 zł . bułka jest 4 razy tańsza od chleba . ile kosztuje bułka? odpowiadac szybko pls daje naj naj Zobacz odpowiedź
Zadaj pytanie. Odpowiedź:bułka kosztuje 0,80złSzczegółowe wyjaśnienie:byłka - bchleb - c6 * b + c = 8c = 4 * bpodstawiamy6 * b + 4 * b = 810 b = 8b = 0,8c = 4 * 0,8 = 3,20.
Za 6 Bułek I Chleb Franek Zapłacił 8 Zł


















Podobne artykuły, które mogą Cię zainteresować
- Szkoła Podstawowa Nr 12 Starachowice
- Ile Gwiazd Jest Na Fladze Unii Europejskiej
- Ażurowe Wycinanki Z Papieru Szablony
- Ozdoby świąteczne Na Stół Z Papieru
- Wojna światów Następne Stulecie 1981 Cda
- Szkoła Podstawowa Nr 2 W Więcborku
- Ustawa O Szczególnych Rozwiązaniach Związanych Z Usuwaniem Skutków Powodzi
- Photos De Beau Garcon
- Prezent Dla Mamy Praca Plastyczna
- Sprawdzian Elektrostatyka Klasa 8 Nowa Era
- Que Veut Dire Un Livre Broche
- Quel Pain Pour Diabete Type 2
- Nuty Piosenek Dla Dzieci Na Pianino
- Prezent Dla Dziecka 6 Msc
- Ozdoby Ze Słoików Na Boże Narodzenie
- Litery Nauka Czytania Do Druku
- śmieszne Kartki Na Dzień Dziecka
- Les Pires Rates De La Chirurgie Esthetique
- Na Dom W Czarnolesie Interpretacja
- Wzor Na Pole Boczne Graniastoslupa