free web page counters

Margaret Wiegel | Wiarygodne źródła i jak je rozpoznać

Wzór Na Objętość Czworościanu Foremnego

Bez względu na to, czego szukasz, zacznij od prostego wyszukiwania, takiego jak Wzór Na Objętość Czworościanu Foremnego? Margaret Wiegel wykona pracę za Ciebie i pokaże odpowiedź na Twoje problemy. W tym artykule omówimy przewodnik Wzór Na Objętość Czworościanu Foremnego krok po kroku, który możesz wykonać, aby wskazać konkretne informacje.

Czworościan foremny jest ostrosłupem, zatem jego objętość obliczamy ze wzoru v = 1 3 p p h. Podstawa jest trójkątem równobocznym, czyli v = 1 3 p p h = 1 3 ⋅ a 2 3 4 ⋅ h = a 2 3 12 ⋅ h. Punkt e jest środkiem ciężkości trójkąta a b c, stąd długość odcinka e f jest równa 1 3 h, gdzie h to wysokość trójkąta a b c. Objętość każdego z nich jest równa.

Wzór Na Objętość Czworościanu Foremnego wyjaśnienie wideo

zobacz też: matspot.pl/ facebook.com/mathspot/

Wynik obrazu dla Wzór Na Objętość Czworościanu Foremnego

Konkluzja

Ponieważ a jest przekątną kwadratu o boku b , zatem a = b 2. B = a 2. Pola i objętości brył. Sześcian p=6*a do 2 v=a do 3 2. Prostopadłościan p=2 (a*b+b*h+a*h) v=a*b*h 3. Graniastosłup p=2*pp+pb v=pp*h 4. Ostrosłup p=pp+pb v=1/3pp*h 5. Czworościan foremny pc= 4pp = a kwadrat * pierwiastek z 3 v=1/3pp*h. Pomocy, chciałbym wiedzieć. , kto mi rozwiąże. , zadanie, zadanie do rozwiązania, nie wiem jak zrobić. i innych wariacji wyżej wymienionych.