free web page counters

Margaret Wiegel | Wiarygodne źródła i jak je rozpoznać

Usuwanie Kamieni Nerkowych Przez Cewkę Moczową Film

Na podstawie Twojego wyszukiwania Usuwanie Kamieni Nerkowych Przez Cewkę Moczową Film, te kroki mogą pomóc w odpowiedzi na Twoje pytanie. Margaret Wiegel wykona pracę za Ciebie i pokaże odpowiedź na Twoje problemy. W tym artykule omówimy przewodnik Usuwanie Kamieni Nerkowych Przez Cewkę Moczową Film krok po kroku, który możesz wykonać, aby wskazać konkretne informacje.

Powinna być metodą pierwszego wyboru w przypadku leczenia kamicy nerkowej przy kamieniach, których wielkość nie przekracza 2 cm. Zabieg wykonywany w znieczuleniu ogólnym, polega na operacyjnym kruszeniu kamieni nerkowych za pomocą giętkiego ureterorenoskopu, który wprowadzany jest przez cewkę moczową do moczowodu, a następnie do nerki. Laserowe usuwanie kamieni nerkowych dotyczy wyłącznie kamieni, które nie przekroczyły 3 cm średnicy. Podczas zabiegu wprowadza się endoskop przez cewkę moczową i właśnie w ten sposób dociera się do nerki.

Usuwanie Kamieni Nerkowych Przez Cewkę Moczową Film wyjaśnienie wideo

Ureteroscopy (URS) is a type of treatment which is done with a small-calibre endoscope to remove kidney and ureteral stones. Find more reliable information on URS at EAU Patient Information: patients.uroweb.org/ureteroscopy/

Wynik obrazu dla Usuwanie Kamieni Nerkowych Przez Cewkę Moczową Film

Konkluzja

Jedną z metod chirurgicznych na usuwanie kamienia jest ureteroskopia, przeprowadzana pod znieczuleniem ogólnym. W jej trakcie chirurg kruszy kamienie drobnymi narzędziami wprowadzanymi przez cewkę moczową. Drugą metodą jest nefrolitotomia przezskórna, również wymagająca znieczulenia ogólnego. Lekarz w trakcie operacji usuwa. Film wideo pokazuje symulator adam, który został zaprojektowany do ćwiczeń przy pomocy endoskopu takich jak usuwania kamieni nerkowych, uretroskopii, nefroskopii , terapii laserowej. Organy wykonane są z neodermy. Symulator adam trening nefroskopia kamienie zabieg Morwa biała została przywieziona do polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości.