free web page counters

Margaret Wiegel | Wiarygodne źródła i jak je rozpoznać

Torbiele Retencyjne W Zatoce Szczękowej

Na podstawie Twojego wyszukiwania Torbiele Retencyjne W Zatoce Szczękowej, te kroki mogą pomóc w odpowiedzi na Twoje pytanie. Margaret Wiegel wykona pracę za Ciebie i pokaże odpowiedź na Twoje problemy. W tym artykule omówimy przewodnik Torbiele Retencyjne W Zatoce Szczękowej krok po kroku, który możesz wykonać, aby wskazać konkretne informacje.

Torbiel w zatoce szczękowej to przypadłość dokuczliwa. Zmiana rozwija się powoli, długo nie dając żadnych objawów. Najczęściej diagnozuje się ją u osób po 40 roku życia, częściej u mężczyzn. Poniżej przybliżymy kwestie, o których powinieneś wiedzieć, decydując się na zabieg usunięcia torbieli z dna zatoki szczękowej.

Torbiele Retencyjne W Zatoce Szczękowej wyjaśnienie wideo

Endoscopic maxillary sinus cyst removal through nostrils

Wynik obrazu dla Torbiele Retencyjne W Zatoce Szczękowej

Konkluzja

Jeden z chirurgów stwierdził że konieczne jest ich usunięcie operacyjnie, drugi że być może wystarczy punkcja (ewentualnie kilka punkcji). Punkcja została przeprowadzona, usunięto rubinowy płyn. Nie robiłem jeszcze nowych badan w celu oceny. Leczenie torbieli lewego zatoki szczękowej polega na interwencji chirurgicznej i wyeliminowaniu czynników, które doprowadziły do powstania nowotworu. Leczenie torbieli w prawej zatoce nosa opiera się na tej samej zasadzie. Ani leki, ani fizjoterapia, ani rozgrzewka nie pomogą pozbyć się torbielowatej formacji. Zlecone badanie tomograficzne (tk) wykazało zmianę w prawej zatoce szczękowej. Zmiana miała znaczne rozmiary (5 x 2,5 x 1,7 cm) i zawierała ząb nadliczbowy. Na podstawie obrazu klinicznego i badań dodatkowych ustalono rozpoznanie: