free web page counters

Margaret Wiegel | Wiarygodne źródła i jak je rozpoznać

Kategoria Ii Wg Systemu Bethesda Dla Tarczycy

Na podstawie Twojego wyszukiwania Kategoria Ii Wg Systemu Bethesda Dla Tarczycy, te kroki mogą pomóc w odpowiedzi na Twoje pytanie. Margaret Wiegel wykona pracę za Ciebie i pokaże odpowiedź na Twoje problemy. W tym artykule omówimy przewodnik Kategoria Ii Wg Systemu Bethesda Dla Tarczycy krok po kroku, który możesz wykonać, aby wskazać konkretne informacje.

Otrzymałam wyniki biopsji tarczycy dwóch płatów. Prosiłabym o interpretację tego wyniku (ogólnie, czy mam się czym martwić). W skali papanicolau wyróżnia się pięć grup, w tym cytologia grupy 2 jest najczęściej spotykana. Zanim jednak dowiemy się, jak interpretować poszczególne wyniki, warto poczynić pewną uwagę.

Kategoria Ii Wg Systemu Bethesda Dla Tarczycy wyjaśnienie wideo

Bethesda System For Classification of Thyroid Aspirates

Wynik obrazu dla Kategoria Ii Wg Systemu Bethesda Dla Tarczycy

Konkluzja

Objawy na początku wcale nie wskazują na to, że ktoś ma guzki tarczycy. Mogą pojawić się zawroty głowy, które zdarzają się przecież przy różnego rodzaju dolegliwościach. Czasami dana osoba uskarża się na bóle w okolicach. Szczególnie problematyczne są zmiany zaklasyfikowane jako kategoria iii lub iv, czyli tak zwane „rozpoznania niepewne”. Niemniej jednak w ich przypadku postępowanie jest także ściśle określone, aczkolwiek konieczna staje się bardzo dokładna analiza wyników badań dodatkowych. Obserwacja zalecana jest w większości przypadków zmian łagodnych (kategoria ii wg. Wyniki cytologii w systemie bethesda. System bethesda to stosunkowo nowy system, który wykorzystuje się do podawania wyników cytologii. System bethesda określa, czy wymaz zawiera materiał odpowiedni do oceny, i podaje ogólne stwierdzenie, czy obraz cytologiczny jest prawidłowy, czy nie.