Drodzy nauczyciele,
Przygotowałem dla Was materiał dotyczący serialu H2O - Just Add Water i jego obsady. Możecie wykorzystać go w klasie. Mam nadzieję, że okaże się pomocny.
Obsada serialu H2O - Just Add Water
H2O - Just Add Water to australijski serial dla młodzieży. Skupia się na przygodach trzech nastolatek. Zmieniają się one w syreny, gdy dotknie ich woda.
Główne bohaterki:
Ważną postacią jest Emma Gilbert. Grana jest przez aktorkę Claire Holt. Na początku serialu jest bardzo odpowiedzialna. Lubi planować i kontrolować sytuację.
Rikki Chadwick to kolejna postać. Gra ją Cariba Heine. Rikki jest niezależna i buntownicza. Ma ognisty temperament.
Następnie jest Cleo Sertori. Wciela się w nią Phoebe Tonkin. Cleo jest nieśmiała i wrażliwa. Z czasem nabiera pewności siebie.
Pozostałe postacie:
Lewis McCartney to przyjaciel dziewczyn. Gra go Angus McLaren. Jest bardzo inteligentny i pomaga im zrozumieć ich moce. Wspiera je we wszystkim.
Zane Bennett to postać grana przez Burgess Abernethy. Początkowo jest antagonistą. Potem zostaje sojusznikiem dziewczyn.
Miriam Kent (Annabelle Stephenson) to popularna i złośliwa dziewczyna. Stanowi konkurencję dla głównych bohaterek. Zwłaszcza w pierwszym sezonie.
W drugim sezonie pojawia się Charlotte Watsford. Gra ją Brittany Byrnes. Charlotte zyskuje moce syreny. Staje się głównym wrogiem dziewczyn.
W trzecim sezonie dołącza Bella Hartley. W tej roli występuje Indiana Evans. Bella jest piosenkarką i syreną od dzieciństwa.
Nową postacią jest również Will Benjamin (Luke Mitchell). Jest on nurkiem. Odkrywa tajemnice wyspy Mako.
Jak omówić temat obsady w klasie?
Możecie zacząć od krótkiego wprowadzenia do serialu. Opowiedzcie o fabule. Wyjaśnijcie, o czym jest H2O - Just Add Water. Pokażcie krótki fragment serialu.
Następnie przedstawcie głównych aktorów. Pokażcie zdjęcia aktorów. Powiedzcie kilka słów o ich postaciach. Omówcie ich role w serialu.
Można zorganizować quiz wiedzy o obsadzie. Można zapytać uczniów o imiona aktorów. Można zapytać o cechy charakterystyczne ich postaci. To sprawdzi ich wiedzę.
Dyskutujcie o tym, jak aktorzy odegrali swoje role. Zapytajcie uczniów, co im się podobało w ich grze aktorskiej. Jakie emocje wywołały w nich postacie? Co sądzą o ich rozwoju na przestrzeni sezonów?
Można również porozmawiać o karierach aktorów po serialu H2O - Just Add Water. Gdzie jeszcze grali? W jakich innych produkcjach wystąpili? To pokaże im dalsze losy aktorów.
Typowe nieporozumienia
Częstym błędem jest mylenie aktorów z postaciami. Uczniowie mogą zapominać, że aktorzy to tylko ludzie grający role. Ważne jest, by to podkreślać.
Czasami uczniowie zapominają imiona aktorów. Pamiętają tylko imiona postaci. Powtarzajcie imiona aktorów. Używajcie ich w różnych kontekstach.
Kolejnym błędem jest mylenie kolejności sezonów. Uczniowie mogą mylić, która postać pojawiła się w którym sezonie. Wyjaśniajcie to dokładnie.
Uczniowie mogą uważać, że serial jest bardzo realistyczny. Trzeba im przypominać, że to fikcja. To serial fantasy dla młodzieży. Nie wszystko, co w nim widzimy, jest możliwe.
Jak zaangażować uczniów?
Można zorganizować konkurs na najlepszy kostium syreny. Uczniowie mogą przygotować stroje inspirowane serialem. To pobudzi ich kreatywność.
Można stworzyć drzewo genealogiczne postaci. Uczniowie będą musieli ustalić relacje między postaciami. To pomoże im zrozumieć fabułę. Będą musieli się skupić.
Można poprosić uczniów o napisanie alternatywnego zakończenia serialu. To pozwoli im na wykorzystanie swojej wyobraźni. Będą mogli pokazać swoje pomysły.
Można obejrzeć making-of serialu. Pokażcie uczniom, jak powstawał serial. To pokaże im kulisy produkcji. Mogą być bardzo zaskoczeni.
Można zorganizować debatę na temat ulubionej postaci. Uczniowie będą musieli argumentować, dlaczego lubią daną postać. To nauczy ich argumentacji i dyskusji.
Wykorzystajcie rekwizyty związane z serialem. Pokażcie zdjęcia naszyjników, które nosiły syreny. Pokażcie zdjęcia z wyspy Mako. To uatrakcyjni lekcję.
Mam nadzieję, że te wskazówki okażą się pomocne. Dzięki nim lekcja o H2O - Just Add Water i jego obsadzie będzie ciekawa i angażująca. Życzę powodzenia!

