free web page counters

Margaret Wiegel | Wiarygodne źródła i jak je rozpoznać

Trójkąt Równoboczny Opisany Na Okręgu

Na podstawie Twojego wyszukiwania Trójkąt Równoboczny Opisany Na Okręgu, te kroki mogą pomóc w odpowiedzi na Twoje pytanie. Margaret Wiegel wykona pracę za Ciebie i pokaże odpowiedź na Twoje problemy. W tym artykule omówimy przewodnik Trójkąt Równoboczny Opisany Na Okręgu krok po kroku, który możesz wykonać, aby wskazać konkretne informacje.

Okrąg wpisany w trójkąt równoboczny. W trójkąt równoboczny o boku $a$ i wysokości $h$ wpiszemy okrąg o promieniu $r$. W trójkącie równobocznym punkt przecięcia wysokości $h$ jest środkiem okręgu wpisanego. Punkt ten dzieli wysokości w stosunku $2:1$ licząc od wierzchołka.

Trójkąt Równoboczny Opisany Na Okręgu wyjaśnienie wideo

Finding the radius given the side length of a circumscribed equilateral triangle. If you found this interesting, you might like Reuleaux triangles - youtube.com/watch?v=aDRmbLHyq8A

Wynik obrazu dla Trójkąt Równoboczny Opisany Na Okręgu

Konkluzja

H trójkąta równobocznego =. okrąg wpisany ( bo trójkąt opisany) czyli małe r : R= 13 h dzięki za poprawkę. Matura podstawowa zadanie 3. Promień okręgu opisanego na trójkącie prostokątnym jest równy. Jedna z przyprostokątnych tego trójkąta jest o dłuższa od drugiej przyprostokątnej. Oblicz wysokość tego trójkąta opuszczoną na przeciwprostokątną. Rozwiązanie wideo obejrzyj na youtubie matura podstawowa zadanie 4. Trzeba skorzystać ze wzoru na promień okręgu wpisanego w trójkąt czyli r=a √3 przez 6.