free web page counters

Margaret Wiegel | Wiarygodne źródła i jak je rozpoznać

Pan Tadeusz Księga 4 Test

Bez względu na to, czego szukasz, zacznij od prostego wyszukiwania, takiego jak Pan Tadeusz Księga 4 Test? Margaret Wiegel wykona pracę za Ciebie i pokaże odpowiedź na Twoje problemy. W tym artykule omówimy przewodnik Pan Tadeusz Księga 4 Test krok po kroku, który możesz wykonać, aby wskazać konkretne informacje.

Rozwiąż test » jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu. Test dodany 9 lat temu przez ladyalexx. Inne testy z kategorii. A few seconds ago by.

Pan Tadeusz Księga 4 Test wyjaśnienie wideo

Fragment księgi czwartek Pana Tadeusza - o polowaniu na niedźwiedzia nagrany w Holik Studios. Tu las był rzadszy; słychać z głębi ryk, trzask łomu, Aż z gęstwy, jak z chmur, wypadł niedźwiedź na kształt gromu; Wkoło psy gonią, straszą, rwą; on wstał na nogi Tylne i spojrzał wkoło, rykiem strasząc wrogi, I przedniemi łapami to drzewa korzenie, To pniaki osmalone, to wrosłe kamienie Rwał, waląc w psów i w ludzi; aż wyłamał drzewo, Kręcąc nim jak maczugą na prawo, na lewo, Runął wprost na ostatnich strażników obławy: Hrabię i Tadeusza. Oni bez obawy Stoją w kroku, na źwierza wytknęli flint rury Jako dwa konduktory w łono ciemnej chmury; Aż oba jednym razem pociągnęli kurki (Niedoświadczeni!), razem zagrzmiały dwórurki; Chybili. Niedźwiedź skoczył, oni tuż utkwiony Oszczep jeden chwycili czterema ramiony. Wydzierali go sobie; spojrzą, aż tu z pyska Wielkiego, czerwonego dwa rzędy kłów błyska I łapa z pazurami już się na łby spuszcza; Pobledli, w tył skoczyli, i gdzie rzadnie puszcza, Zmykali; zwierz za nimi wspiął się, już pazury Zahaczał, chybił, podbiegł, wspiął się znów do góry I czarną łapą sięgał Hrabiego włos płowy. Zdarłby mu czaszkę z mozgów jak kapelusz z głowy, Gdy Asesor z Rejentem wyskoczyli z boków, A Gerwazy biegł z przodu o jakie sto kroków, Z nim Robak, choć bez strzelby - i trzej w jednej chwili Jak gdyby na komendę razem wystrzelili. Niedźwiedź wyskoczył w górę jak kot przed chartami I głową na dół runął, i czterma łapami Przewróciwszy się młyńcem, cielska krwawe brzemię Waląc tuż pod Hrabiego, zbił go z nóg na ziemię. Jeszcze ryczał, chciał jeszcze powstać, gdy nań wsiadły Rozjuszona Strapczyna i Sprawnik zajadły.  Natenczas Wojski chwycił na taśmie przypięty Swój róg bawoli, długi, cętkowany, kręty Jak wąż boa, oburącz do ust go przycisnął, Wzdął policzki jak banię, w oczach krwią zabłysnął, Zasunął wpół powieki, wciągnął w głąb pół brzucha I do płuc wysłał z niego cały zapas ducha. I zagrał: róg jak wicher niewstrzymanym dechem Niesie w puszczę muzykę i podwaja echem.

Wynik obrazu dla Pan Tadeusz Księga 4 Test

Konkluzja

Get unlimited access to this and over 100,000 super resources. Audiobook książki pan tadeuszksięga 4 facebook: Спільнота test z lektury pan tadeusz ksiega 1 приклади ресурсів нашої спільноти 10000+ результатів для «test z lektury pan tadeusz ksiega 1» pan tadeusz ksiega 1 відповідники. Mister thaddeus, or the last foray in lithuania: Księga 8 pan tadeusz. Karaxxdd 1 rok temu. 0 obserwuj autora dodaj do ulubionych. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania. 0 obserwuj autora zobacz profil.